Oestertje langs de Ieperlee

17/07/2022 - 12:41

zondag 17 juli 2022, een goeiemorgen met Wilfried


Variatie in het dagelijkse leven maakt het nog eens zo spannend en aangenaam.

Neem nu gisteren: of ik wilde oesters open doen.

Als het past in mijn filosfie; het moet ook voor mij prettig blijven, dan wil ik dat best doen.
Ik ben al langer afgestapt van massa-organisaties in de zin van 1000 oesters openen voor VIP-arrangementen op een cyclocross.

Gisteren was dat iets totaal anders.
'We gaan bootje varen op de IJzer en ik wil de mensen nadien verrassen met een oestertje en een glas champagne',
had de opdrachtgever me toevertrouwd.

Na het sluiten van de wijnshop trok ik met een beperkte infrastructuur en de dingetjes om te serveren naar de site van de Driegrachtenbrug aan de boorden van de Ieperlee.
Geen haring die langs de Ieperlee van Nieuwpoort naar Ieper werd vervoerd om in Ieper de allereerste Vlaamse vismarkt op te zetten.
Maar ondergetekende met uit Frankrijk en Ierland aangevoerde oesters, met gebrande zalm uit Schotland en Japanse sushi uit… Knokke.

Wil ik maar zeggen: de verrassing was compleet en de waardering achteraf werd niet onder de picknickbanken of – tafel gestoken.

Leuk om te doen.

à la vôtre
Wilfried

Oestertje langs de Ieperlee
Oestertje langs de Ieperlee
Oestertje langs de Ieperlee